9
Napísal dňa 22. marec 2013 Andy do KOMUNITNÝ OBSAH
 
 

[Misia] Insurgency on Stratis

insurgencys
insurgencys

Na ostrove Stratis vypuklo povstanie a vzbúrenci majú tajné sklady zbraní, ktoré sa im podarilo zakúpiť od nelegálnych priekupníkov na čiernom trhu. Vy ako členovia jednotiek BLUFOR máte za úlohu nájsť a zničiť práve tieto nelegálne zakúpené zbrane, ktoré si však povstalecké jednotky strážia na neznámych častiach ostrova. Treba nájsť za každú cenu všetky bedne s muníciou a eliminovať partizánske povstalecké jednotky, ktoré patrolujú po ostrove a majú pod kontrolou všetky strategické miesta.

Herný mód

Kooperačná misia/singleplayer (ak necháte zapnuté AI)
Maximálny počet hráčov: 32

 Popis

V tejto misii môžete nájsť dva typy povstaleckých skupín. Prvý typ je väčšia skupina povstalcov, ktorých úlohou je brániť bedny s muníciou. Tieto skupiny sú vedené poľnými veliteľmi. Druhý typ skupín sú malé skupiny povstalcov, ktoré držia rôzne strategické body na mape (dediny, zálivy, niekedy ich môžete nájsť v lese) a velia im poručíci. Môžete zajať a vypočúvať oboch (poľný veliteľ a poručík), ale len poľný veliteľ má informácie o ďalších bedniach s muníciou a zbraňami, ktoré treba zničiť. Je dôležité naplánovať dopredu prieskum a celý postup misie, pretože môže sa stať, že nenájdete žiadne bedne pri nevhodnom postupe.

Vlastnosti

Transport: Táto funkcia je povolená len pre BLUFOR. Je možné požiadať o prepravu pre presun na ľubovoľné miesto na mape. Ak budete v blízkosti základne, doprava bude čakať na vás na základni. Ak ale budete ďaleko od základne, potom sa doprava presunie na vašu aktuálnu polohu, vyzdvihne vás  a presuniete sa na požadovanú pozíciu na mape.

Evac: Táto funkcia povolená len pre BLUFOR. Je možné požiadať o vyzdvihnutie z akejkoľvek pozície na mape. POZOR: Doprava čaká iba na toho hráča, ktorý ju vyžiadal. Existuje jedno pravidlo: hráč, ktorý vyžiadal prepravu, musí ísť  po ostaných hráčov.
Všetky žiadosti fungujú cez voľbu podpory v kontextovom menu (klávesy 0-8)

Rally point: Táto funkcia je k dispozícii len pre veliteľov družstiev americkej armády a umožňuje položením Rally pointu v ľubovoľnom mieste na mape vykonávať tzv. teleport na danú pozícu na mape pre členov daného družstva. Funguje to tak, ze na základni v blízkosti spawnu je mobilné veliteľstvo (MHQ – vyznačené v mape) z ktorého sa dá potom teleportovať na daný bod – rally point.

Informácia: Každá bedna s muníciou a zbraňami je strážená skupinkou povstalcov, ktorým velí poľný veliteľ a ten má informácie o mieste ďalších bední . Ak chcete získať od neho informácie, je potrebné ho zajať a vypočúvať. Výsluch je možný len vtedy, ak bol poľný veliteľ zranený a zajatý ako väzeň.

Hodnotenie redakcie

Výborne spravená misia bez akýchkoľvek väčších chýb, ktoré by znemožňovali dohrať túto kooperačnú/singleplayerovú misiu. Obsah misie a umiestnenie povstaleckých bední je náhodne generované takže pri viacnásobnom hraní sa nestane, že misia bude identická. Nájde sa tu určite zopár vecí ktoré by sme chceli spraviť inak, ale napriek tomu je to zatiaľ najlepšia kooperačná misia, ktorú sme hrali a dokonca spokojní boli aj členovia vývojárskeho tímu BI, ktorí hrali spolu s nami a je dosť možné že niečo podobné sa môže objaviť aj v plnej verzii Arma 3.

Ak  ste hrali túto misiu a nie ste s niečím spokojní, respektíve by ste chceli nejaké zmeny, môžete o to požiadať priamo tvorcu misie na oficiálnom fóre Bohemia Interactive, prípadne mu len napísať poďakovanie – určite ho to poteší a povbudí v ďalšej práci či vylepšovaní.

AKTUALIZÁCIA: Bola vydaná novšia verzia, ktorá opravuje niektoré chyby a pridáva nové možnosti. Stiahnuť túto najnovšiu verziu môžete aj TU.  

Zoznam zmien (changelog)

Aktuálna verzia: 1.05

 • Pridané: TvT verzia (+5 slotov pre povstalcov – s 1/3 pomerom celkového počtu hráčov)
 • Pridané: Funkcie aby sa zabránilo ukradnutiu heli AI
 • Pridané: Nové zbrane a ďalšie výbušniny v bedniach s výbavou
 • Opravené: Drobné opravy a vylepšenia AI

Aktuálna verzia: 1.00

 • Pridané: Možnosť “vziať si taktické okuliare” z bední s výbavou
 • Opravené: Drobné chyby

Aktuálna verzia: 0.95

 • Pridané: Skript kamery na helme (priradené na [* NUM] tlačidlo)
 • Zmenené: Navýšený počet povstalcov

Aktuálna verzia: 0.85

 • Opravené: Odzbrojenie zajatého veliteľa
 • Zmenené: Zvýšená zručnosť povstalcov

Aktuálna verzia: 0.75

 • Pridané: Tábory povstalcov v lesoch
 • Pridané: Viacej vozidiel na základni
 • Pridané: Viacej slotov pre BLUFOR (32)
 • Opravené: Uniformy pre vzbúrencov (civilné)
 • Opravené: Rallypoint vlajočky

Stránka na stiahnutie misie

Galéria obrázkov z hrania

[Misia] Insurgency on Stratis 4.50/5 (90.00%) 6 hlasov


Andy

 
Fanúšik hernej série ARMA a všetkych hier z produkcie "našich" vývojárov z Bohemia Interactive, ktorý práve testuje alfa verziu ARMA III.