0
Napísal dňa 26. jún 2014 ShepardSVK do TÝŽDENNÝ SÚHRN
 
 

Týždenný súhrn #32

Weekly-reports-32
Weekly-reports-32

Vitajte pri čítaní súhrnu s poradovým číslom 32! V prvom rade sa musím ospravedlniť, že kvôli pracovnej vyťaženosti sa mi nedarí dodržiavať dvojtýždňové a už vôbec nie týždňové intervaly týchto článkov. Dúfam že čím skôr sa mi podarí návrat aspoň k dvojtýždňovému rozostupu. Preberme si teda čo sa nám za tie tri týždne nahromadilo.

Okrúhly SITREP #00060 nám dokopy nič nové neprezradil. Spomína sa v ňom len program testovania experimentálnych updatov. SITREP#00061 je už na informácie o niečo bohatší. Dozvedáme s z neho, že práce na tutoriálovom rozšírení Bootcamp vstupujú do konečnej fázy. Bol dokončený motion capturing a finalizuje sa nový obsah. Pár slov padlo aj na adresu nového updatu na verziu 1.22, ktorý priniesol ďalšie optimalizácie v oblasti multiplayeru a definitívne odstránil už mŕtvu službu GameSpy z hry. Kompletný zoznam zmien je k nahliadnutiu na tomto odkaze. V minulých dňoch vyšiel aj jeden veľmi zaujímavý blog od vývojárov. Creative director Jay Crowe nám v ňom približuje na čo sa môžme v najbližšom období tešiť. Dozvedáme že prídavok Bootcamp nebude len taký obyčajný tutoriál, ale rysuje sa z neho omnoho komplexnejšia súčasť hry. Bude obsahovať nasledovné súčasti:

  • Bootcamp kampaň – klasické oboznamovacie misie, aké poznáme z iných hier
  • Virtuálny arzenál – musím povedať že zďaleka asi najzaujímavejšia featura z celého prídavku na ktorú sa určite oplatí počkať. V tomto virtuálnom prehliadači si budete môcť prehliadať výstroj a výzbroj vojakov, poskladať si výbavu podľa svojho gusta, vyexportovať si ju a následne použiť v editore.
  • Multiplayer Bootcamp – multiplayerový výcvik založený na móde Zeus, kde inštruktor prevezme rolu Zeusa a prevedie nováčikov výcvikom. Ideálne pre rôzne hardcore klany.
  • Virtuálny tréning – tento druh tutoriálu vysvetlí základné herné mechaniky v jednoduchom virtuálnom prostredí

S Bootcampom by malo prísť aj dlho očakávané rozšírenie funkčnosti Steam Workshopu, ktorý by mal po komunitných misiách zastrešovať aj mody a addony a raz a navždy zjednotiť všetko pod jednu strechu bez nutnosti používania externých programov. Aj keď bude záležať s akou funkcionalitou Steam Workshop príde a či nahradí napríklad tvorbu balíčkov z Play With Six. To by ale mohol vyriešiť Game Launcher priamo od Bohemia Interactive, ktorého prvé vydanie by malo prísť spolu s updatom Workshopu.2014-06-16_00007Nakoniec si prejdeme ešte aktuálny SITREP #00062. V ňom sa dočítame o zmenách v príbehovej kampani Východný vietor, ktoré boli urobené na základe odozvy komunity. Noviniek sa mali dočkať všetky tri epizódy kampane. Pridané boli napríklad postranné misie, bola pridaná perzistencia inventára, takže tam kde misie priamo nadväzujú, teraz prirodzene pokračujete s tým, s čím ste skončili predošlú misiu. V hlásení sa ďalej píše o tom, že z predaja prvého plateného prídavku do ArmA 3 s názvom Krats, sa už vyťažil prvý milión Českých korún, ktoré išli na účet Českého Červeného kríža.

Správy z komunity:

Opäť si predstavíme ďalší z projektov zo súťaže Make ArmA Not War. Dnes to bude nový zaujímavý terén.

PETITE – ÎLE DE LA RÉUNION – je názov projektu, pod ktorým sa skrýva nový komunitný terén do Arma 3. Predlohou je autorovi jeho domovský ostrov Réunion ležiaci v jžnej časti Indického oceánu asi 700km východne od ostrova Madagaskar. Ostrov je zámorským teritóriom Francúzska a EU. Jeho virtuálna verzia by mala mať približne desatinovú rozlohu oproti skutočnosti, približne 5x5km. 

Ďalším zaujímavým pripravovaným addonom je určite model ruského Perspektívneho leteckého komplexu frontového letectva, ktorý ale určite všetci poznáte pod skratkou PAK-FA T-50 

 

Týždenný súhrn #32 5.00/5 (100.00%) 2 hlasy


ShepardSVK

 
ShepardSVK
Veterán Operácie Flashpoint a ArmA 2.