0
Napísal dňa 23. júl 2014 ShepardSVK do TÝŽDENNÝ SÚHRN
 
 

Týždenný súhrn #33

Weekly-reports-33
Weekly-reports-33

Informačný súhrn s poradovým číslom 33 je konečne hotový. Vitajte pri jeho čítaní. Začneme hneď Situačným hlásením 65, kde sa okrem iného dočítame že bol vydaný update 1.24, ktorý priniesol množstvo zmien. Malé zhrnutie nájdete aj v našej novinke a najväčšiu zmenu v hrateľnosti, nový systém únavy sme preberali v článku na tomto odkaze. Za ten čas sa veci okolo “staminy” trocha utriasli a hrá sa normálne ďalej. Hráči si teda pomaly zvykajú na nový systém a začali viac brať ohľad na to čo a koľko si toho so sebou vezmú a viac plánujú presun. Samozrejme pár horúcich hláv sa hlavne zo začiatku dosť hlasno ozývalo, ale postupne prichádzala pozitívna a konštruktívna kritika. Diskusiu nájdete aj na oficiálnom fóre tu.

2014-07-14_00002

Nasleduje aktuálny SITREP#00066, ktorý sa venuje sumarizuje týždeň po vydaní BOOTCAMP updatu a odozvu hráčov na jednotlivé prvky, ktoré prešli zmenami. Vývojári vraj podrobne sledujú odozvu hráčov na novinky a pripravujú prípadné zmeny. Napríklad v dev. verzii by už malo zmiznúť otravné trasenie zbrane pri pohybe. Zmeny sa ale dotkli napríklad bezposádkových strojov a ich používania. Napríklad kamera UAV-čiek sa konečne sústreďuje na miesto na ktoré mierite a tak nieje treba neustále korigovať kameru pri navádzaní presnej munície. Zdá sa to byť maličkosť, ale kiežby sa toho dočkali aj strelecké systémy na bitevných vrtuľníkoch. Po novom je tiež možnosť vypnúť autonómne chovanie stroja. Je možné dokonca nepriateľské UAV či UGV ukradnúť či hacknúť! Dozvedáme sa aj nejaké nové informácie o najbližšom DLC Helicopters, na ktorom sa usilovne pracuje. Konkrétne sa finišuje s pridávaním nového letového modelu do terajších vrtuľníkov, konfiguruje sa lano pre vlečenie nákladov a pripravuje sa jedna z najrevolučnejších vymožeností v ArmA sérii, po ktorej hráči volajú snáď desaťročie –  streľba z vozidiel ručnými zbraňami. Tomuto všetkému sa samozrejme prispôsobuje umelá inteligencia a užívateľské rozhranie. Zároveň by sme sa nového letového modelu mali dočkať čo najskôr ako to bude možné v dev. verzii.

Máme tu aj  nové video z Dslyecxi-ho série o tom ako správne využívať bojové vozidlá v ARMA 3. 

Ďalej tu máme interview s naším kamarátom, spoluhráčom a v neposlednom rade spolutvorcom ArmA 3 Martinom “Redstone” Valáškom, nie len o tom ako vznikalo DLC Karts. Výťažok z ktorého (1 milión Českých korún) šiel na podporu Českého Červeného kríža.

Správy z komunity:

a6B7hkJ

Zaujímavý projekt sa nám črtá na BI fórach. Ide o kompletne novú stranu do hry s kompletnou armádou s vlastným terénom a celé to bude zasadené do oblasti Škandinávie. Znie to veľmi lákavo. Zoznam výzbroje a výstroje je ale takisto impozantný. Môžme sa tešiť napríklad na pušku AG95k, niekoľko variantov obrnenca CV-90 či Iveco LMV, kde tvorcovia sľubujú plne spracované interiéry vo všetkých pozemných vozidlách. Vo vzduchu sa môžme tešiť na viacúčelový nadzvukový stroj JAS-39C Gripen, či vrtuľník Bell 412. Stranou nezostane ani more, kde si zaplávame napríklad na fregatách triedy Absalon, či na vznášadle LCAC. Kompletný zoznam nájdete v téme projektu na fórach Bohemia Interactive na tomto odkaze.

Týždenný súhrn #33 5.00/5 (100.00%) 2 hlasy


ShepardSVK

 
ShepardSVK
Veterán Operácie Flashpoint a ArmA 2.